KONST / Litografier / Färglitografi 12113126
nr 1211 3126
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), Flickan i kofferten Ur H C Andersens sagor. Signerad, numrerad 24/350. Motivet: 49x65 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 19:59:07
1.300 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
22 okt
Théo Tobiasse
Läs mer om Théo Tobiasse